Náš příběh

Ahoj! Tady Matouš a Lucie!

Vítáme vás na našem blogu Dva zelenáči!

Dovolte nám se trochu představit.

Zamilovaný pár tvoříme už od roku 2012 a od té doby se toho spoustu událo. Ale hlavně jsme zestárli a zmoudřeli a zjistili, že věci se dají dělat i jiným způsobem – třeba ekologičtěji.

A proto jsme se rozhodli založit tento eko blog, abychom mohli sdílet své postřehy, pády i vzestupy na naší zelené cestě za ekologičtějším a udržitelnějším životem. A tohle jsou naše příběhy.

Já jsem Lucie

Je mi 22 let a jsem studentka oboru speciální pedagogika – andragogika a v poslední době taky zapálená ekologická maniačka a vegetariánka. A jo! Taky hrozně ale hrozně velká milovnice knih a dobrého čaje.

Celá moje ekologická přeměna započala, když jsem poprvé zjistila, že existuje něco jako „globální oteplování“ a že lední medvědi nemají kde bydlet, protože až moc jezdíme autem… A taky, že pokud se nezačneme chovat k naší zelené planetě trochu líp, tak to s námi půjde do kytek.

A tak jsem začala přemýšlet a zjistila, že pokud chci něco změnit (a já fakt chtěla), musím začít hned. A tak jsem se stala vegetariánem. Od té doby jsem se změnila na úplného ekologického šílence, který má potřebu sdílet své myšlenkové pochody online.

Já jsem Matouš

Je mi 25 a momentálně se snažím živit jako překladatel na volné noze, ale věnuji se i samotnému psaní, ať už pro zábavu nebo na zakázku. Miluji eko-na-druhou. Vše, co je trochu ekologické, ideálně zero waste, ale i ekonomické, finance a hlavně akcie jsou mým koníčkem řadu let.

Takže až mě někde potkáte, pravděpodobně nebudu hovořit o ničem jiném než o planetě, odpadech a akciích. Divná kombinace. Já vím, ale je to tak.

O čem jsou Dva zelenáči

Jak už jsme řekli, je to eko blog o naší cestě za lepším – ekologickým – životem. Najdete tady články na téma ekologie, etika, zero waste a minimalismus. Občas zde můžete najít i nejnovější eko trendy, drby nebo zprávy, které nás zaujaly.

Zavazujeme se sdílet pouze naše ověřené a fungující postřehy, které si myslíme, že by mohli být prospěšné i ostatním.

Lucie a Matouš

PS: V případě jakéhokoliv dotazu, připomínky či návrhu nám nezapomeňte napsat na náš email: info@dvazelenaci.cz

PSS: Taky nás můžeš sledovat na Facebooku, Instragramu a Twitteru, aby ti nic neuniklo. 😉

To jsme my dva - Lucie a Matouš.