O nás

Ahoj! Tady Matouš a Lucie!

Vítáme vás na našem blogu Dva zelenáči!

Dovolte nám se trochu představit.

Zamilovaný pár tvoříme už od roku 2012 a od té doby se toho spoustu událo. Ale hlavně jsme zestárli a zmoudřeli a zjistili, že věci se dají dělat i jiným způsobem – třeba ekologičtěji.

A proto jsme se rozhodli založit tento eko blog, abychom mohli sdílet své postřehy, pády i vzestupy na naší zelené cestě za ekologičtějším a udržitelnějším životem. A tohle jsou naše příběhy.

Já jsem Lucie

Je mi 22 let a jsem studentka oboru speciální pedagogika – andragogika a v poslední době taky zapálená ekologická maniačka a vegetariánka. A jo! Taky hrozně ale hrozně velká milovnice knih a dobrého čaje.

Celá moje ekologická přeměna započala, když jsem poprvé zjistila, že existuje něco jako „globální oteplování“ a že lední medvědi nemají kde bydlet, protože až moc jezdíme autem… A taky, že pokud se nezačneme chovat k naší zelené planetě trochu líp, tak to s námi půjde do kytek.

A tak jsem začala přemýšlet a zjistila, že pokud chci něco změnit (a já fakt chtěla), musím začít hned. A tak jsem se stala vegetariánem. Od té doby jsem se změnila na úplného ekologického šílence, který má potřebu sdílet své myšlenkové pochody online.

Já jsem Matouš

Jsem 94. ročník a v současnosti pracuji jako back-office pracovník v bance. Ve volném čase se ale věnuji překladu z ruštiny, kterou jsem taky vystudoval. Akorát pro Albatros dokončuji překlad young-adult knížky (a další na mě čeká) a už se moc těším, až spatří světlo světa.

Jsem zarytý milovník člověkem nedotčené krajiny, divokých zvířat a stromů (hlavně bříz). Změnu klimatu se snažím vnímat skrze data bez green-washingu. Díky datům se snažím měnit sebe i okolí tam, kde to má smysl: ve stravování, v odpadech a v dopravě. I proto jsem taky nejvíce hrdý na svou malou studii Spasí svět vegani, zero waste nebo cyklisté?

Moc rád bych na blogu publikoval další podobné “studie” – jen mi dejte čas 🙂

O čem jsou Dva zelenáči

Jak už jsme řekli, je to eko blog o naší cestě za lepším – ekologickým – životem. Najdete tady články na téma ekologie, etika, zero waste a minimalismus. Taky se snažíme recenzovat eko-produkty a dělat rozhovory. Občas u nás můžete najít i nejnovější eko trendy, drby nebo zprávy, které nás zaujaly.

Zavazujeme se sdílet pouze naše ověřené a fungující postřehy, které si myslíme, že by mohli být prospěšné i ostatním.

Lucie a Matouš

PS: V případě jakéhokoliv dotazu, připomínky či návrhu nám nezapomeňte napsat na náš email: info@dvazelenaci.cz

PSS: Taky nás můžete sledovat na Facebooku Instagramu, aby vám nic neuniklo!

To jsme my dva - Lucie a Matouš.

Naše logo bylo vytvořeno pomocí obrázku, který je dostupný na macrovector_official