#Malazmenaklepsimu aneb Jak žít ekologicky a myslet ekonomicky

Jak žít ekologicky a myslet ekonomicky

Jak už se Matouš zmiňoval v minulém článku, rádi bychom vám jednou za čas představili naše oblíbené značky, které nás zaujaly ať už svým příběhem nebo svou vůní. V dnešním článku bych ráda představila slovenskou přírodní značku Soaphoria.

Disclaimer: Tento článek vznikl v neplacené spolupráci s internetovým e-shopem Prozdravi.cz, který nám v rámci své měsíční výzvy poskytl tři produkty na vyzkoušení.

Jaká je Soaphoria?

Soaphoria je především slovenská přírodní značka, jejíž produkty nejsou testovány na zvířatech a zároveň jsou vyráběny ručně a s láskou. Ve své výrobě nepoužívá žádné ropné deriváty (jako tomu je např. v běžné konvenční kosmetice), ani syntetické složky či barviva.

Soaphoria se snaží o návrat zpět k přírodě a jejím přírodním zdrojům, které oproti syntetické kosmetice a jejímu složení našemu tělu prospívají. Zdrojem surovin pro výrobu produktů je především louka plná květin a bylinek anebo lokální prodejci.

6 důvodu, proč vyzkoušet značku Soaphoria

  • Neobsahuje ropné deriváty, syntetické látky ani palmový olej.
  • Je netestovaná na zvířatech.
  • Produkty jsou vyrobeny ručně a s láskou.
  • Získala certifikáty EcoCert a Palm Oil Free.
  • Mají svůj recyklační program – vy jim vrátíte obal od produktu a oni vám za něj dají slevu na další nákup.
  • … je neskutečně voňavá.

A co jsme vyzkoušeli my?

Naskytla se nám možnost vyzkoušet hned tři produkty od této značky: dámský a pánský deodorant a tuhý šampon.

Deodoranty

E-shop Prozdravi.cz nám věnoval dva deodoranty – jeden pro mě (“Nevinnost”) a druhý pro Matouše (“In Black”) a oba jsme otestovali.

Abych byla upřímná, nikdy jsem neměla v oblibě přírodní tuhé deodoranty. U mě totiž nikdy “nefungovaly”.  Když mi ale přišel tento deodorant od Soaphoria, řekla jsem si, že jim dám druhou šanci.

Jak už můžete tušit, druhá šance se samozřejmě vyplatila. Deodorant se dobře nanáší (já ale pro ulehčení používám ještě dřevěnou špachtličku od nanuku) a nezanechává viditelné stopy (občas se ale stane, že najdu drobek na vnitřní straně trika, ale není to nic hrozného). Vůně je příjemná a osvěžující.

Co se týče účinnosti, oproti ostatním přírodním deodorantům, se kterými mám zkušenost, právě tenhle od Soaphorie je nejúčinnější. Je pravda, že se nehodí zrovna pro velkou zátěž nebo pro náročné aktivity, ale pokud jej aplikujete alespoň dvakrát/třikrát denně, účinnost se samozřejmě obnoví. Za mě doporučuji!Přírodní tuhý deodorant pro ženy

A jak je s ním spokojený Matouš?

“Upřímně jsem byl k používání nového tuhého (krémového) deodorantu zprvu skeptický. Bylo to dáno neúplně dobrou zkušeností s mým předchozím a zároveň prvním ekologickým deodorantem od značky Navia, o kterém jsem psal v Průvodci a se kterým bych rád Soaphoriu srovnal. Deodorant od Soaphorie překonal Naviu hned v několika aspektech:

  • Soaphoria drží stejnou konzistenci při opravdu vysokých teplotách, což jsem mohl vyzkoušet i při cestě do práce v dnešních vedrech. Naopak Navia se mi úplně „zkapalnila“ a bylo nutné ji uchovávat v lednici.
  • Soaphoria má širší obal, a proto z ní jde lépe mast nabírat prsty, což je podstatně jednodušší (a ekologičtější) než plastová špachtlička u Navii.
  • Co jsem měl možnost otestovat, tak Soaphoria vydrží vonět klidně během celého dne, na rozdíl od Navii. Samozřejmě při těch extrémních vedrech doporučuji opětovné nanášení.

Miluji její sytou divoce přírodní vůni a za sebe ji dávám 10 bodů z 10.

Jo a mimochodem, když jsem si projížděl další produkty od značky Soaphoria, připadá mi, že jsou cenově dostupnější než srovnatelné značky.”

Přírodní krémový deodorant pro muže

Tuhý šampon

Je pravda, že už od začátku jsem hledala tuhý šampón/šampuk, který by mi a mým vlasům vyhovoval. Řeknu vám, byla to dlouhá cesta, ale podařilo se. Mým favoritem se nakonec stal tuhý šampon od Soaphorie. Vlasy mám po něm opravdu jemné, objemné a hlavně se nelepí. A to nejlepší na tom je, že nemusím používat ani kondicionér, ani octový oplach.

Jo a abych nezapomněla, voní opravdu božsky! Jako hubba bubba žvýkačka.

Přírodní tuhý šampón na suché a poškozené vlasy

Výzva #malazmenaklepsimu

Díky internetovému e-shopu Prozdravi.cz jsme měli možnost zapojit se do jejich červnové měsíční výzvy s názvem “Myslím ekologicky, žiju ekonomicky”, jejíž cílem je v každém z nás vzbudit zeleného ducha. A toho v sobě můžeme probudit různými způsoby: recyklovat, tvořit celkově méně odpadu a nebo jednou za čas se do práce nebo školy dopravit místo auta vlakem.

Zároveň je pro všechny účastníky připravena i soutěž, ve které můžete vyhrát ekologické produkty za 2000 Kč. Stačí jenom vyfotit svou EKOzměnu a hodit fotku na IG s #malazmenaklepsimu. Soutěž trvá dokonce měsíce!

Pokud vás výzva zaujala, určitě se nezapomeňte zapojit. Protože vždy je místo na změnu!

Níže najdete užitečné informace:

O výzvě: https://www.prozdravi.cz/mala-zmena-s-prozdravi/

Facebookova stránka výzvy: https://www.facebook.com/groups/401834400597457/

Instagram e-shopu Prozdravi.cz: https://www.instagram.com/prozdravi_cz/


Máte zkušenost se značkou Soaphoria? Podělte se s námi o zkušenosti do komentářů!

A u dalšího článku zase na viděnou.

Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *