Voňavý tip na dárek pro milovníky přírodních mýdel

Mýdlárna Bella Mia

Vedle toho, že představujeme naše tipy, jak všemožně snižovat náš dopad na planetu, bychom rádi čas od času upozornili i na zajímavou značku, potažmo výrobce, který si podle nás zaslouží pozornost. V tomto článku si představíme českou Bella Mia mýdlárnu.

Disclaimer: Nejde o placenou spolupráci. Z rodinné mýdlárny nám poskytli tři zmíněná mýdelka na vyzkoušení s tím, že je máme otestovat a jestli se nám budou líbit – i zrecenzovat. A nám se moc moc líbila 🙂

Kde se vzala mýdlárna Bella Mia?

Za mýdlárnou v malinké obci Hněvotín stojí Jiří a Monika, kteří se po letech práce ve velkých firmách rozhodli dělat něco, co pro ně bude mít smysl i do budoucna, bude to dělat radost dalším lidem a nebude to zatěžovat přírodu. Už dříve vyráběli vlastní mýdelka pro sebe a pro svou rodinu a tak je napadlo, proč je nenabídnou všem, kdo si o ně řekne, a tak vznikla Bella Mia.

Když jsme s paní Monikou poprvé komunikovali, popsala to co dělají ve dvou větách a jasně: “Jsme malá začínající rodinná mýdlárna a ručně vyrábíme přírodní tuhá mýdla metodou zastudena. Při distribuci jsme eliminovali veškeré plasty a snažíme se co nejméně přispívat ke znečištění životního prostředí.”

To byl přesně důvod, proč jsme si řekli, že moc rádi jejich mýdelka vyzkoušíme. A těch důvodů je mnohem víc.

6 důvodů, proč mýdelka vyzkoušet

  • 100% přírodní – během výroby se nepoužívají žádné syntetické látky.
  • Vyráběno ručně metodou zastudena, během které nedochází ke ztrátě živin.
  • Vše patřičně certifikováno a hygienicky atestováno Státním zdravotním ústavem.
  • Rodinná firma, která si neplánuje z výdělku koupit 5 mercedes, ale poslat děti na letní tábor.
  • Ekologické balení bez zbytečných plastů a odpadů.
  • Veganské složení zaručující netestování na zvířátkách.

A co jsme vyzkoušeli my?

My jsme měli možnost vyzkoušet hned tři mýdelka, která nám poslali na vyzkoušení. Konkrétně mandlové, měsíčkové a s aktivním uhlím.

Příjemně nás překvapily, už když dorazily. Bez zbytečných plastů a odpadu. Elegantně balené v papíru.

Mýdlárna Bella Mia

Musím říct, že Lucka měla zpočátku obavy, zda ji nebudou vysušovat pokožku rukou, ale tato obava se nenaplnila. Navíc dostaly nejen nás, ale i naše rodiny. No posuďte sami, nejsou nádherná?

Mýdlárna Bella Mia

Pokud byste rádi také vyzkoušeli některé z mýdel a podpořili tak rodinnou Mýdlárnu Bella Mia, navštivte www.domacimydlarna.cz


Jo a na závěr by mě zajímalo, zda i vy používáte tuhá mýdla, příp. jaká?

Matouš


Přečtěte si další recenzi: