Voňavý tip na dárek pro milovníky přírodních mýdel

Voňavý tip na dárek pro milovníky přírodních mýdel

Vedle toho, že představujeme naše tipy, jak všemožně snižovat náš dopad na planetu, bychom rádi čas od času upozornili i na zajímavou značku, potažmo výrobce, který si podle nás zaslouží pozornost. V tomto článku si představíme českou Bella Mia mýdlárnu.

Disclaimer: Nejde o placenou spolupráci. Z rodinné mýdlárny nám poskytli tři zmíněná mýdelka na vyzkoušení s tím, že je máme otestovat a jestli se nám budou líbit – i zrecenzovat. A nám se moc moc líbila 🙂

Kde se vzala mýdlárna Bella Mia?

Za mýdlárnou v malinké obci Hněvotín stojí Jiří a Monika, kteří se po letech práce ve velkých firmách rozhodli dělat něco, co pro ně bude mít smysl i do budoucna, bude to dělat radost dalším lidem a nebude to zatěžovat přírodu. Už dříve vyráběli vlastní mýdelka pro sebe a pro svou rodinu a tak je napadlo, proč je nenabídnou všem, kdo si o ně řekne, a tak vznikla Bella Mia.

Když jsme s paní Monikou poprvé komunikovali, popsala to co dělají ve dvou větách a jasně: “Jsme malá začínající rodinná mýdlárna a ručně vyrábíme přírodní tuhá mýdla metodou zastudena. Při distribuci jsme eliminovali veškeré plasty a snažíme se co nejméně přispívat ke znečištění životního prostředí.”

To byl přesně důvod, proč jsme si řekli, že moc rádi jejich mýdelka vyzkoušíme. A těch důvodů je mnohem víc.

6 důvodů, proč mýdelka vyzkoušet

  • 100% přírodní – během výroby se nepoužívají žádné syntetické látky.
  • Vyráběno ručně metodou zastudena, během které nedochází ke ztrátě živin.
  • Vše patřičně certifikováno a hygienicky atestováno Státním zdravotním ústavem.
  • Rodinná firma, která si neplánuje z výdělku koupit 5 mercedes, ale poslat děti na letní tábor.
  • Ekologické balení bez zbytečných plastů a odpadů.
  • Veganské složení zaručující netestování na zvířátkách.

A co jsme vyzkoušeli my?

My jsme měli možnost vyzkoušet hned tři mýdelka, která nám poslali na vyzkoušení. Konkrétně mandlové, měsíčkové a s aktivním uhlím.

Příjemně nás překvapily, už když dorazily. Bez zbytečných plastů a odpadu. Elegantně balené v papíru.

Mýdlárna Bella Mia

Musím říct, že Lucka měla zpočátku obavy, zda ji nebudou vysušovat pokožku rukou, ale tato obava se nenaplnila. Navíc dostaly nejen nás, ale i naše rodiny. No posuďte sami, nejsou nádherná?

Mýdlárna Bella Mia

Pokud byste rádi také vyzkoušeli některé z mýdel a podpořili tak rodinnou Mýdlárnu Bella Mia, navštivte www.domacimydlarna.cz


Jo a na závěr by mě zajímalo, zda i vy používáte tuhá mýdla, příp. jaká?

Matouš


Přečtěte si další recenzi: