Vedle toho, že představujeme naše tipy, jak všemožně snižovat náš dopad na planetu, bychom rádi čas od času upozornili i na zajímavou značku, potažmo výrobce, který si podle nás zaslouží pozornost. V tomto článku si představíme českou Bella Mia mýdlárnu.
Disclaimer: Nejde o placenou spolupráci. Z rodinné mýdlárny nám poskytli tři zmíněná mýdelka na vyzkoušení s tím, že je máme otestovat a jestli se nám budou líbit – i zrecenzovat. A nám se moc moc líbila 🙂
Kde se vzala mýdlárna Bella Mia?
Za mýdlárnou v malinké obci Hněvotín stojí Jiří a Monika, kteří se po letech práce ve velkých firmách rozhodli dělat něco, co pro ně bude mít smysl i do budoucna, bude to dělat radost dalším lidem a nebude to zatěžovat přírodu. Už dříve vyráběli vlastní mýdelka pro sebe a pro svou rodinu a tak je napadlo, proč je nenabídnou všem, kdo si o ně řekne, a tak vznikla Bella Mia.
Když jsme s paní Monikou poprvé komunikovali, popsala to co dělají ve dvou větách a jasně: “Jsme malá začínající rodinná mýdlárna a ručně vyrábíme přírodní tuhá mýdla metodou zastudena. Při distribuci jsme eliminovali veškeré plasty a snažíme se co nejméně přispívat ke znečištění životního prostředí.”
To byl přesně důvod, proč jsme si řekli, že moc rádi jejich mýdelka vyzkoušíme. A těch důvodů je mnohem víc.
6 důvodů, proč mýdelka vyzkoušet
- 100% přírodní – během výroby se nepoužívají žádné syntetické látky.
- Vyráběno ručně metodou zastudena, během které nedochází ke ztrátě živin.
- Vše patřičně certifikováno a hygienicky atestováno Státním zdravotním ústavem.
- Rodinná firma, která si neplánuje z výdělku koupit 5 mercedes, ale poslat děti na letní tábor.
- Ekologické balení bez zbytečných plastů a odpadů.
- Veganské složení zaručující netestování na zvířátkách.
A co jsme vyzkoušeli my?
My jsme měli možnost vyzkoušet hned tři mýdelka, která nám poslali na vyzkoušení. Konkrétně mandlové, měsíčkové a s aktivním uhlím.
Příjemně nás překvapily, už když dorazily. Bez zbytečných plastů a odpadu. Elegantně balené v papíru.
Musím říct, že Lucka měla zpočátku obavy, zda ji nebudou vysušovat pokožku rukou, ale tato obava se nenaplnila. Navíc dostaly nejen nás, ale i naše rodiny. No posuďte sami, nejsou nádherná?
Pokud byste rádi také vyzkoušeli některé z mýdel a podpořili tak rodinnou Mýdlárnu Bella Mia, navštivte www.domacimydlarna.cz
Jo a na závěr by mě zajímalo, zda i vy používáte tuhá mýdla, příp. jaká?
Matouš
Přečtěte si další recenzi:
Začala jsem před pár lety s olivovým z Řecka a teď už používám různá mýdla na obličej, tělo..trochu bojuju s tuhým šamponem, kondicioner je bezva. Mám i na kočky a ten mi připadá technicky pohodlnější, než tekutý😀. A žlučové mýdlo na skvrny je taky bezva vynález 😁.
Týjo, díky moc za skvělé tipy! třeba o té možnost na kočky (zvířata) jsem vůbec netušil, že existuje 🙂
Hezká recenze, díky za rozšíření obzoru! 🙂 Jen mě zarazilo, že během výroby se nepoužívají žádné chemické látky, to je nesmysl – minimálně hydroxid sodný, který se používá při výrobě mýdel je chemická látka, takže by bylo lepší napsat, že nebyly použity zbytečné nebo nadbytečné chemické látky škodící zdraví.
Ahoj, díky za komentář a doplnění. Musím to ještě zjistit, jak to přesně je. Když jsem se díval, tak mi to našlo hydroxid sodný pouze u jednoho z mýdel, ale u ostatních není. Tak zjistím a doplním! Díky!
Ono vůbec to používání spojení chemická látka nedává moc smysl, když se nad tím člověk zamyslí, protože co to vlastně znamená? Že pro to existuje chemický vzoreček? To třeba i pro vodu. Že je to vyrobené uměle člověkem? Jako třeba jakékoliv mýdlo?:-)
Samozřejmě, je to tak rozšířené, že všichni asi ví, co si pod tím představit, ale někdy je fajn se nad tím zamyslet.:-)
Jé, děkuji za doplnění. Kontaktuji přímo mýdlárnu a zeptám se jich, jak to funguje a bude! 🙂
Ahoj! Tak jsem se konečně spojil s paní Monikou a přikládám, co k tomu napsala:
“Četla jsem i komentáře a ráda Vám vysvětlím, jak to s těmi “chemikáliemi” je 🙂 Taky se momentálně snažíme přijít na to nejlepší názvosloví, protože paní má pravdu – chemie je vlastně všechno kolem nás. Ale jak tedy to, čemu se snažíme vyhnout, máme nazvat? Nejvíce se přikláníme asi k termínu “syntetické” látky.
Co se týče hydroxidu sodného, ten je úplně v každém mýdle. Nejen našem, ale úplně ve všech. Právě hydroxid sodný totiž zajišťuje proces zmýdelnění, kterým mýdla vznikají. Každé mýdlo musí ale po výrobě nejméně měsíc zrát a během této doby z něj veškerý hydroxid vyprchá. Používá se tedy při výrobě, ale funguje pouze jako jakýsi “katalyzátor” a výsledné mýdlo je tedy opravdu 100% přírodní. Všechna naše mýdla samozřejmě prodáváme dostatečně zralá. Dříve, než po měsíci od výroby, do prodeje nikdy nejdou.”
I v článku upravím na syntetické látky a bude.
Matouš
Zdravím,
zrovna v minulém týdnu jsem si koupila heřmánkové mýdlo Naturinka. Donutil mě k tomu můj exém a naštvanost, že na něj nic nezabírá. Plus k mi k mydlu bylo doporučeno babucké máslo s vůní jasmínu a ibišku.
Nechci to zakřiknout, ale musím říct, že mám snad po 20 letech konečně klid😉
Moc děkuji za tento článek
Ahoj Janino 🙂
budeme ti s Lucií moc držet palce, aby nedošlo k zakřiknutí!
Matouš