Náš ekologický haul

Náš ekologický haul

V dnešním článku bychom se s vámi rádi podělili o produkty naší poslední objednávky na Econea.cz Uvědomili jsme si totiž, že stále máme prostor, kam se ve svém přístupu k životu posouvat. A dnes to bude o ekodrogerii k praní, mytí nádobí ručně i v myčce.

Yellow&Blue Prací prášek na bílé prádlo

Pracího prášku každý z nás vypotřebuje na kila/litry každý rok. No a když si uvědomíte, kolik chemie v těch běžných je a veškerá voda jde rovnou do kanalizace a vzhůru do světového oceánu, máte až husinu. To byl silný důvod k nahrazení stávajícího nějakým ekologičtějším.

A proč jsme se rozhodli právě pro značku  Yellow&Blue?

 • prášek je 100% rozložitelný v přírodě
 • je to český výrobek, je lokální a jeho koupí neutečou penízky do zahraničí
 • je plně veganský
 • s tím souvisí, že je netestovaný na zvířatech
 • nemá plastový obal
 • je bez zápachu – nepřipadáte si jako “stromeček do auta” (proč by k sakru mělo být vše parfumované?!)
 • je v BIO kvalitě

Jak jsme spokojeni?

Vzhledem k tomu, že jsme objednávku nakupovali před nějakou dobou a doteď jsme “testovali” 🙂 tak už nám pomalu dochází (brali jsme jen 850 g). Víme ale, že jiný ani zkoušet nebudeme a objednáme rovnou znova ale pětikilovou variantu. Vypere úplně stejně né-li líp než chemie!

Dáváme 10/10!

Pokud byste se rádi dověděli více o tomto pracím prášku, navštivte Econea.cz

Yellow&Blue Prací prášek


Ecozone Prostředek na mytí nádobí Sensitive

Když už jsme před nějakou dobou psali o tom, jak šetřit vodou, vyvstala otázka, zda není stejně nebo dokonce více důležité, jak moc vodu znečišťujeme. V komentářích pod článkem, ale i na FaceBooku jste nám doporučovali prostředky od Ecozone. Rozhodli jsme se je proto taky vyzkoušet. Prvním z nich je prostředek pro ruční mytí nádobí.

Co nás na něm zaujalo?

 • v první řadě vaše čtenářská pozitivní zkušenost
 • je 100% rozložitelný v přírodě
 • je veganský a netestovaný na zvířatech
 • je vhodný pro citlivou pokožku – už nikdy JAR!
 • není parfumovaný
 • neobsahuje palmový olej

Co na něj říkáme?

Perfektně nahradil klasický JAR a už můžeme mýt bez výčitek. Jediná drobnost, kterou bychom od Ecozone rádi, je, aby zkusili vymyslet i skleněný obal. Nebo když už je plastový tak, alespoň větší balení.

Dáváme 7/10!

Dovědět se více o Ecozone prostředku na ruční mytí nádobí.

Ecozone Mycí prostředek na nádobí


Ecozone Tablety do myčky Brilliance

S klasickými tabletami do myčky se vázal ještě jeden nešvar. Většinou je každá zvlášť balená do plastového obalu (jako bonbony). Většinou, takového toho tenkého, který podle mě na stopro už nikdo nikdy nezrecykluje, protože to nejde.

No a i když to na první pohled vypadá, že u Ecozone tablet do myčky je taky plastový obal – nenechte se zmást. Obal jsem vyrobený z kukuřičného škrobu (100% rozložitelný) a sám se v myčce rozpustí během mytí. Proto ho není třeba rozbalovat.

Proč jsme vybrali Ecozone tablety?

 • jednotlivé kusy nejsou balené v plastu
 • jsou 100% odbouratelné v přírodě
 • veganské a netestované na zvířatech
 • cenově příznivé
 • jsou hypoalergení
 • neobsahují palmový olej

Překvapily nás?

Upřímně řečeno, Ecozone tablety jsou podle nás plnohodnotnou náhradou za běžné chemické tablety. Nejvíce si asi ceníme toho, že nejsou balené každá zvlášť v plastu, ale byli bychom rádi, kdyby i celý obal byl třeba z papíru, ale to by byla už jen třešnička na dortu.

Dáváme 9/10!

Pokud uvažujete nad zelenou variantou tablet do myčky, čtěte více ZDE!

Ecozone Tablety do myčky


To už je z dnešní recenze vše. Ale nezoufejte. Součástí této poslední objednávky byly ještě dva produkty, o kterých se chystá psát Lucie.

Máte zkušenost s Yellow&Blue a Ecozone? Nebo používáte jiné značky?

Matouš

12 komentářů / Napsat komentář

 1. Parádní článek! Takové recenze jsou pro mě fakt přínosné, třeba o ekologických tabletách do myčky jsem vůbec nevěděl… díky 🙂

 2. Yellow Blue prášok už dostať aj v DMku. Nedávno som tam po ňom pokukovala, ale biele prádlo periem len v letnej sezóne, takže som ho zatiaľ nekúpila.

 3. Inak na ručné umývanie riadu sa mi ako najviac eko a 100% zero waste osvedčili nejedlé gaštany, pomleté na jemnú múčku. S trochou vody dokonale odmasťujú. Len pozor na mixér, musí byť výkonný a s dobrými nožmi, aby zvládol aj tvrdú škrupinu gaštanov.

 4. Ty tablety používám taky a jsem moc spokojená. “Jar” kupuji stáčený od Tierra Verde – miluju jak voní 🙂 a je účinný. Prací prášek už dlouho nepoužívám, nejdřív jsem prala mýdlovými ořechy, ale nebylo to ono a tak už si několik let dělám mýdlový sliz – z Jelena a sody na praní, místo aviváže ocet, ten už taky kupuji do vlastní nádoby, a jsem spokojená. Když mám něco špinavějšího, tak namočím do perkarbonátu (od Tierry je to PUER) a vše je čisté 😀

  1. Díky moc na tip s tou stáčenou Tierrou, jen se obávám, že u nás v okolí to nikde nebude. Budu se muset porozhlédnout 🙂 A taky díky za tip na “mýdlový sliz”, vyzkoušíme 🙂

 5. Tablety jsou super, ale jen na delší mytí (které mám paradoxně v myčce pod názvem EKO, ale prý se voda během toho nevypouští a točí se tam dvě hoďky jedna a ta samá), protože jinak se tablety úplně nerozpustí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.