Rozcestník

Pro snazší orientaci u nás na blogu jsme všechny články rozdělili do společných tematických celků (rubrik a tagů), které sdružují stejné oblasti a pomohou ti najít přesně to, co hledáš.

Bez obalu. Není absurdní, že dnes každou věc tisíckrát zabalíme, a to kolikrát jen na dobu donešení domů, kde všechny použité obaly jednoduše vyhodíme? Jedním slovem plýtvání. Nauč se žít bez obalu!

Domácnost bez odpadu. Jak srazit množství vyprodukovaného odpadu na minimum? O tom se dovíš v našich článcích, ale také stejnojmenné knize Bey Johnson Domácnost bez odpadu.


Ekologie. V této rubrice na tebe čekají náměty k zamyšlení a postřehy ze všech koutů světa a společenského poznání. Od přírody, problémů životního prostředí po jednoduché tipy, jak se chovat šetrněji ke svému okolí.

Eko drogerie a Ekologické prostředky, které jsou skvělou náhradou za ropné či jinak chemické výrobky zatěžující naši planetu Zemi. Pořádně je proklepneme a zhodnotíme v recenzích.

Recenze. Našemu kritickému zkoumání neuteče jediný eko produkt, kniha, film či cokoli jiného. Zjisti s námi, co za to stojí a čemu se naopak vyhnout obloukem!


Menstruace a všechno kolem ní, co ti pomůže zvládnout ji šetrně nejen ke svému tělu, ale i k životnímu prostředí. Mimochodem, už jsi vyzkoušela menstruační kalíšek?


Spotřeba vody a s ní související stále aktuálnější sucho, které se vkrádá už i do naší krajiny. Zkuste sami snížit spotřebu vody a tím snížit dopad na planetu, ale i svou peněženku.

Globální oteplování není žádná prča ani výmysl, jak by někdo mohl dříve tvrdit. To, že se Země otepluje pociťuje každý z nás. Šílenými horky v létě, vyprahlou krajinou, ale také stále silnějšímu výkyvy počasí. Sniž svůj dopad malými krůčky!

Trvale udržitelný rozvoj, který napomáhá k zachování toho pěkného, co ještě nezmizelo lidským nešetrným jednáním. Krás přírody, tradic, života na vsi, Životní prostředí a mnoho dalšího generacím, které přijdou po nás.


Etika, která mizí, ale věříme, že nevymizí. Přečti si, jak uplatňovat principy etiky v jednotlivých oblastech svého života, tak aby tvé jednání nemělo negativní dopad na nikoho a na nic.

Minimalismus. Pokud máš pocit, že čím méně toho vlastních tím jsi spokojenější, tak toto bude tvůj ráj. Poradíme ti, jak uplatňovat zákony minimalismu v každé části svého domova.

Secondhand či sekáč, jak chcete, místo, kde se dá nakoupit za fajn cenu a zároveň šetřit životní prostředí. I to je slow fashion (pomalá móda). Mimochodem, už jste slyšeli i o swapech? Pokud ne, určitě nějaký navštivte, budete příjemně překvapeni!


Vegetariánství a vše, co je spjato s bezmasou stravou, není jen o tom milovat zvířata, ale také přemýšlet o své uhlíkové stopě, o etice či o zdraví, resp. nemocech, které pramení z přemrštěné spotřeby živočišných produktů.

Zdravé mlsání nemusí být nijak složitá a finančně nedostupná záležitost. Obzvlášť pokud dáte prostor lokálním a sezónním surovinám. Nejen o tom, ale i o zpracování a skladování. Taky přidáváme recepty pro inspiraci.

Palmový olej je problém o tom žádná. Co vše za ním stojí? Jaký má skutečný dopad na planetu, život místních obyvatel a fauny? Jak ho nahradit? Na to vše a mnohé další přinášíme odpověď.


Zero Waste. Už jste slyšeli o nulovém odpadu? Pokud ne, tak to musíte zaručeně přečíst některý z našich článků na toto téma. Nás myšlenka nulového odpadu naprosto pohltila. Dává nám smysl, snažit se snížit množství vyprodukovaného odpadu, kde to jen jde.

Recyklace je to nejmenší, co můžeme pro naši planetu udělat. Proč a jak recyklovat lépe, ale taky o dalších krocích blíže k zelenější planetě.


Finance jsou součástí našich životů, ať chceme nebo ne. Jak s nimi, ale nakládat, aby to dávalo smysl nejen nám, ale zároveň mělo i příznivý dopad na naše okolí. Naučte se pár jednoduchých pravidel pro klidné spaní.

Charita či neziskovky, které pomáhají, mají stále nezastupitelnou roli v mnoha oblastech a nemusí jít rovnou o ekologii. Snaží se snížit dopady světových problémů a my můžeme být při tom. Dejte jim prostor!


Dárek pro každého zelenáče jak jsme my. Nemusí být super velký ani drahý, stačí se pořádně zamyslet a výběr/výroba už půjde snadno. Zjisti, čím můžeš obdarovat své blízké, ať už jen tak či o Vánocích.

Vánoce a vše, co k nim patří trochu jiným (zelenějším) pohledem. Cukroví bez obalu. Netrpící stromeček. Ekologické dárečky. Co vy na to? Přidáte se?


Rozhovory ze zákulisí ekologických značek, které denně používáte, ale taky tvářemi ekologického hnutí? Pak jste na správném místě!