4 podcasty, které změnily můj život

4 podcasty, které změnily můj život

Máte rádi podcasty? Já je zbožnuju. Pouštím si je, když pracuju, když uklízím, jedu do školy nebo občas když jsem na procházce sama. Za těch pár let, co je poslouchám, mám pocit, že můj život dostal docela jiný rozměr (a to si nedělám srandu). Může to znít trochu zvláštně, ale je to tak. Samozřejmě, knihy jsou super, a sem tam kouknout na nějaký TED Talk je taky fajn, ale podcast – to je úplně něco jiného.

Sebevzdělávání je hodně důležité, pokud nechcete v budoucnu zapadnout do nějaké šedé škatulky nevědomosti. K tomu nám může pomoc spousta nástrojů od knih až po přednášky od zajímavých (i nezajímavých) lidí. Pokud jste ale typ, který se toho hodně naučí spíše poslechem anebo prostě chcete zkusit něco nového, pak je podcast určitě ta správná volba.

 


Přečti si o 5 dokumentech, které navždy změnily můj život!


 

Co to je podcast?

Podcasty jsou pravidelné audio či videonahrávky na určité téma, které si může odběratel stahovat k poslechu.

Proč jim dát šanci?

1. Jsou zdarma – není co dodávat.

2. Jsou flexibilní – můžete si je pustit kdykoliv, kdekoliv a v čemkoliv. Stačí jenom být přihlášen k odběru vašeho oblíbeného podcastu a potom už jenom stačí poslouchat.

3. Jsou zajímavé – tak jako je mnoho blogů na spoustu různých témat, tak i podcasty, díky tomu, že jsou tak moc jednoduché tvořit, nabízejí spoustu zajímavých (a někdy i nečekaných) témat – od zábavy přes vzdělání až po krimi.

Podcasty, které změnily můj život

Jak už jsem psala na začátku – podcasty zbožnuju a nedokázala bych si bez nech představit svůj všední život (tak jako bez knih). Proto bych se s vámi ráda podělila o pár z nich, které změnily můj život.

Samozřejmě se jedná především o podcasty o ekologii, minimalismu či zero-waste. Ještě musím zmínit to, že se jedná ve většině případů o podcasty v angličtině.

Tak pojďme se dát do toho.

01. Green Dreamer

“Green Dreamer Podcast with Kaméa Chayne is an iTunes top charts show for eco creatives, visionaries, and entrepreneurs exploring how we can cultivate sustainability in all areas of our lives and in our passion projects helping our planet thrive.”

Začnu hned s mým nejoblíbenějším. Green Dreamer je podcast hlavně o ekologii a udržitelnosti a jak tohle všechno vlastně přivést do svého života. Do svého podcastu si zve zajímavé hosty jako např. Beu Johnson – autorku známé knihy Domácnost bez odpadu nebo Orsolu de Castro – spoluzakladetelku mezinárodní iniciativy Fashion Revolution; a samozřejmě další zajímavé hosty.

Oblíbené epizody:

  • Ep. 27 Did you know these 5 things about plastic?
  • Ep. 51 Why startting with tiny changes is how we’ll win big
  • Ep. 63 How to talk about climate change without scaring people away

 


Chceš se dozvědět, jak na bezplastovou koupelnu?


 

02. Conscious Chatter

“An inclusive audio space, Conscious Chatter opens the door to conversations about our clothing + the layers of stories, meaning and potential impact connected to what we wear.”

Conscious Chatter je podcast o módě a jejím dopadu na naši planetu. Možná se ptáte odkud pochází vaše oblečení? Z čeho je vyrobeno? Kdo ho vyrobil? Všechny tyhle otázky a odpovědi na ně najdete v tomto podcastu. Zároveň pomáhá najít cestu k tomu, jak svým oblečením přispět ke změně.

Oblíbené epizody:

03. Earth To Us

“Earth To Us is a podcast by Evan Oliver and Hannah McNeely dedicated to the art of paying attention. Our show is an educational platform where we draw on ideas across the globe that have motivated us to live bigger, more creative, and more compassionate lives.”

Earth To Us je podcast zaměřený především na rostlinnou stravu, veganství ale taky třeba na zero-waste. Určitě doporučuji všem veganům, kdo se jim chce stát anebo ho prostě zajímá téma rostlinné stravy.

Oblíbené epizody:

04. Český rozhlas podcast

I Český rozhlas má svůj vlastní podcast. Zde jsou témata více obsáhlejší – od politiky přes jídlo až po přírodu. Na jejich stránkách si můžete vybrat témata, která vás zajímají a odebírat je (přes iTunes, Google Play nebo RSS feed). Podcasty si můžete vybírat podle témat, ale třeba i podle konkrétních pořadů či stanic.

Oblíbené epizody:

 


Osvoj si tyhle 4 praktické tipy, jak minimalizovat.


 

Bonusový podcast

05. Deep Talks

Ráda bych na závěr zmínila ještě jeden podcast, který jsem si velice oblíbila. Je to podcast Deep Talks od Petra Ludwiga autora velice známé knihy Konec prokrastinace.

Nejde přímo o témata ekologie nebo udržitelnosti, ale věřím, že si u něho najde každý to své. Jde především o osobnostní rozvoj a seberozvoj. Což když vezmeme kolem a kolem jsou pro nás, kteří se snažíme žít trochu jinak – ekologičtěji – tyto témata docela důležitá. Je třeba se zdokonalovat (protože vždycky je co, že?) a hlavně nezapomenout věřit v to, co děláme.

Oblíbené epizody:

Věřím, že se vám dnešní článek líbil a oblíbíte si některé podcasty tak, jako já.

Jaký je váš oblíbený podcast? Určitě mi o něm napište do komentářů.

U dalšího článku zase na viděnou.

Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.